Zupnije.com | brezno | Vabila in glasilo župnije

VABILA:

Ø  Obisk bolnikov na domu pred praznikom velike noči odpade in se prestavi na čas po epidemiji. Za prejem zakramentov v sili pa me pokličite po telefonu. Tudi velikonočna spoved je prestavljena.

Ø  Vabljeni, da bogoslužje velika tedna spremljate po TV ali Radiu Ognjišče; posebej pa boste lahko obrede spremljali tudi preko facebooka župnije Kapla: https://www.facebook.com/zupnijaKaplaNaKozjaku/  Če to ni možno, pa se pridružite v duhu in takrat molite rožni venec. Vse maše po prejetih namenih g. Vinko Potočnik obhaja v Mariboru.

Ø  CVETNA NEDELJA, prenos maše na facebooku župnije Kapla ob 10.30; doma pripravite pegl in ga v tem času blagoslovite z blagoslovljeno vodo.

Ø  VELIKI ČETRTEK, sv. maša ob 20. uri, spomin zadnje večereje.

Ø  VELIKI PETEK: obred češčenja križa ob 20. uri.

Ø  VELIKA SOBOTA: blagoslov ognja ob 7. uri, doma pripravite ogenj (kjer je možno), ki ga sami blagoslovite.

Blagoslov velikonočnih jedil   ob 10. uri; doma pripravite velikonočna jedila in glejte prenos na Facebook strani župnije Kapla.

Velikonočna vigilija bo ob 20. uri; doma spremljajte s prižganimi svečami.

Ø  VELIKA NOČ: prenos sv. maše bo ob 7. uri.

Ø  VELIKONOČNI PONEDELJEK: sv. maša ob 10.30.

Ø  Romanje na Češko se prestavi. Potekalo bo od 1. do 3. oktobra 2020.

Ø  Dekanijsko srečanje pevcev, predvideno za 19. 4. 2020, se prestavi.

Ø  Jurjevanje 26.4.2020: Upamo, da bo situacija omogočila izvedbo župnijskega praznika na Remšniku

Ø  Florjanova maša za vse žive in rajne gasilce zveze Dravske doline je predvidena v nedeljo, 3. maja, ob 10.30 v Ožbaltu.

Ø  Verouk: Veroučenci skupaj s starši doma redno opravljajo naloge.

Ø  ŠMARNICE 2020: Upamo, da bo maj že omogočal obhajanje šmarnic;

Župnijski list oblikoval: Jože Motaln, žpk. 031/583-626, e-mail: joze.motaln@rkc.si